Per i Gentori

heroes_of_the_city.jpgheroes_of_the_city.jpg

 Poznaj zwyczajnych bohaterów każdego miasta
Największą zaletą bajki „Strażnicy miasta” są jej bohaterowie – sympatyczni i zawsze skorzy do pomocy. Każdy z nich ma inny charakter i umiejętności, więc kiedy działają wspólnie – ich siła i odwaga jest jeszcze większa. Czas poznać głównych bohaterów, z którymi na pewno łatwo zaprzyjaźni się twoje dziecko.

oficer-paulie.gifOficer Paulie
Oficer Paulie to przebojowy i radosny wóz policyjny,  który jest zawsze na posterunku. Rozpiera go energia i chęć działania, więc zajmuje się każdym mniejszym lub większym problemem, który pojawia się w miasteczku. Paulie jest dociekliwy i bardzo spostrzegawczy, przygląda się każdej sprawie z bardzo bliska. Tam, gdzie inni przewidują niepowodzenie, on widzi dla siebie prawdziwe wyzwanie. Jest mądry i odpowiedzialny,  choć jego słabością jest zamiłowanie do szybkiej jazdy.

strazak-fiona.gifStrażak Fiona
Spokojna Fiona jest jedną z głównych bohaterek bajki. Jest kobiecym wydaniem wozu strażackiego, pracuje w Stacji Ratowniczej razem z Oficerem Paulie. Najbardziej lubi pomagać innym. W czasie akcji jest bardzo zorganizowana i umie szybko ocenić poziom zagrożenia.  Fiona jest mistrzynią w swoim fachu, bardzo poważnie traktuje każdy alarm pożarowy.

alice_tubalska.gifAlice Tubalska
Alice jest pomarańczowym megafonem zamontowanym na słupie w Stacji Ratowniczej. Przez słuchawki odbiera informację o zagrożeniu i natychmiast alarmuje Paulie i Fionę o tym,  gdzie ktoś ich potrzebuje. Alice jest bardzo mądra, gdy sytuacja tego wymaga matkuje samochodom. Ze względu na swoje poczucie humoru jest również  świetnym kompanem do zabawy.

 

rufus-klopotek.gif

 Rufus Kłopotek
Rufus to bez wątpienia najsympatyczniejsza postać w bajce.  Jest krukiem, którego wiecznie prześladuje pech. Na szczęście Rufus nauczył się z tym żyć i nie przejmuje się ciągłymi kontuzjami jakim ulega np. złamaną nogą czy zwichniętym skrzydłem. Rufus marzy, by zostać bohaterem, dlatego sam próbuje pomagać innym. Niestety w większości przypadków kończy się to jakimiś kłopotami.

szybki-harry.gifSzybki Harry
Harry przez swój impulsywny charakter ściąga na miasto same niebezpieczeństwa. Jak przystało na super szybki samochód, uwielbia szybką i niebezpieczną jazdę, ślizganie się na zakrętach i robienie wiele hałasu silnikiem. W ten sposób próbuje zwrócić na siebie uwagę Ślicznotki Wheelie. Przez ten jego pośpiech, Harry często podejmuje nieprzemyślane decyzje. Stara się być buntownikiem, choć w głębi serca jest bardzo miły.

slicznotka-wheelie.gifŚlicznotka Wheelie
Obiekt westchnień Szybkiego Harry. W głębi duszy Ślicznotka Wheelie odwzajemnia jego uczucie, ale nigdy się do tego nie przyznała.  Jest kobiecym wcieleniem energicznego i młodzieżowego skutera. Równie młodzieżowy Ślicznotka Wheelie ma charakter – liczy się dla niej tu i teraz,  posługuje się młodzieżowym językiem i bez przerwy chichocze.  Dużą uwagę zwraca na swój wygląd, nie lubi się przemęczać .

burmistrz.gifBurmistrz
Jeśli w mieście planuje się imprezę, jest to idealna okazja dla Burmistrza, by mógł się wykazać. Choć czasem w swojej roli czuje się zagubiony, to jednak robi wszystko, by sprostać oczekiwaniom mieszkańców miasta i czuć się przez nich szanowany. Jest takim trochę samozwańczym organizatorem, a największą radość odczuwa, gdy uda mu się uszczęśliwić swą pracą mieszkańców.

odlotowa-cindy.gifOdlotowa Cindy
Cindy jest helikopterem. Jest miła i odważnie wykonuje swoje zadanie – transportuje rozmaite rzeczy do portu. Jest bardzo pomocna, ambitna i rozmowna. Uwielbia spotkania z innymi i słowne zagadki. Dzięki temu, że wszystko widzi z góry, zawsze najlepiej wie, co się dzieje na mieście.

zelazna-tilly_medium.gifŻelazna Tilly
Tilly to jedyny pociąg w mieście. Kursuje między wsią a miastem, przewożąc różne ładunki.  Tilly jest szczęśliwa, uwielbia przygody i lubi marzyć.  Cieszy ją szybka jazda po torach i ciągle poszukuje nowych wrażeń. W tym wszystkim jednak bywa czasem roztargniona i zapominalska.

digsy-kopalski_medium.gifDigsy Kopalski
Digsy jest koparką zawsze chętną do pomocy, pomaganie innym jest dla niego niemal jak nałóg. Digsy wolno porusza się na swoich gąsienicach. Jest nieśmiały, skrycie podkochuje się w Tracy Wywrotce. Zresztą, nie lubi zamieszania wokół tego tematu. Digsy Kopalski jest pracowity, więc nieustannie myśli o jedzeniu i kawie. Choć czasem wydaje się niemądry, tak naprawdę ma złote serce.

slodka_iris_medium.gifSłodka Iris
Słodka Iris to lodziarnia na kółkach. Najczęściej jeździ po różnych uliczkach i odgrywając swoją melodię, zachęca do kupowania lodów. Jeśli akurat nie podróżuje po mieście, Iris bywa w parku w swoim szklanym kiosku. Ponieważ Iris uważa, że jedzenie lodów sprawia innym dużą przyjemność, chętnie rozdaje te przysmaki za darmo. Ponadto nieustannie promienieje szczęściem i jest bardzo towarzyska.

Kurier Percy
Kurier Percy jest miejskim przewoźnikiem poczty. Codzienne rano odbiera przesyłki z portu od Odlotowej Cindy, a potem dostarcza je do odpowiednich miejsc w mieście.  Percy jest bardzo bojaźliwy i często się martwi, nawet jeśli nie ma ku temu powodów. Lubi rutynę swojej pracy i jest niezadowolony, jeśli coś ją zakłóca. Niespodzianki to najgorsze rzeczy, jakie mogą go spotkać.

tracy-wywrotka.gifTracy Wywrotka
Tracy jest bardzo koleżeńska i pomocna. Lubi pracować i nie boi się brudnej i ciężkiej roboty. Chociaż – jak to kobieta - zwraca uwagę na swój wygląd, to w pracy stara się dać z siebie wszystko, by zadanie zostało należycie wykonane. Jest postacią bezpośrednią i impulsywną, bardzo się wszystkim przejmuje. Także tym, co sądzą o niej inni. Tracy ma również słabość do Digsy Kopalskiego.

traktor-troy.gifTraktor Troy
Troy jest wesołym, optymistycznie nastawionym do świata traktorem. Jak przystało na prawdziwego mieszkańca wsi, prowadzi zdrowy i sportowy tryb życia. Kocha pracę na świeżym powietrzu i każdy dzień uważa za największy dar. Jest strasznym perfekcjonistą i jak najlepiej pragnie wykonywać powierzone mu zadania. Jest również bardzo zaufanym przyjacielem i nigdy nie zdradza czyichś sekretów.

benny-precel.gifBenny Precel
To  dostawca wypieków. Jak przystało na Francuza jest namiętny i uczuciowy. Żyje dla swoich ciast. Jest bardzo emocjonalny, często traci kontrolę nad sobą, puszczają mu wtedy nerwy i przestaje logicznie myśleć.  Jest bardzo spontaniczny – mówi to, co myśli i czuje.  Benny bywa naiwny, kompletnie brakuje mu dystansu do pewnych rzeczy. Jest hojny i często martwi się o swoich przyjaciół.

gary-czyscik.gifGary Czyścik
Gary to miejska śmieciarka, która żyje na obrzeżach miasta. Ma bardzo niską samoocenę i jest niezwykle zaskoczony i zadowolony, jeśli ktoś zwraca na niego uwagę. Uwielbia śmieci i przerabianie odpadków, nie rozumie dlaczego inni się ich pozbywają. Jest niezwykle skromny i przyjacielski, choć cechuje go również wrodzona naiwność.

benny-precel.gifGinger Balonia

 

 

 

 

 

 

 

 

gary-czyscik.gifHektor Helikopter

 

 

 

 

 

 

benny-precel.gifKwiaciarka Betty

 

 

 

 

 

 

gary-czyscik.gifMc Skrzek

 

 

 

 

 

 

gary-czyscik.gifRobbie Obijak