Giochi

Wczoraj Jutro Gombby na Zielonej Wyspie
 

Gombby na Zielonej Wyspie

Wyspa, na której mieszka Gombby to wyjątkowe miejsce, gdzie każdy troszczy się o przyrodę. Tytułowy bohater wraz z przyjaciółmi korzysta z roweru zamiast samochodu, segreguje śmieci, a także oszczędza prąd i wodę. Mieszkańcy zielonej krainy pamiętają również o jej wspaniałej roślinności i o zwierzętach ją zamieszkujących. Tutaj dbanie o środowisko sprawia wszystkim wiele radości, a ekologia to jednocześnie świetna rozrywka!

 

Każdy odcinek dostarczy dzieciom niesamowitych wrażeń i przeniesie je w świat wyjątkowych przygód bohaterów programu. Sympatyczne postacie uratują bowiem wieloryba, natrafią na skrzynię pełną skarbów, odwiedzą wesołe miasteczko, polecą balonem i spotkają na swojej drodze wiele przyjaznych osób i stworzeń. Na wyspie Gombby’ego nie można się nudzić!

 

„Gombby na Zielonej Wyspie” to pierwszy w Polsce nowoczesny serial animowany dla dzieci poświęcony ekologii, stworzony w grafice 3D. Potrzebę wprowadzenia bajki zachęcającej najmłodszych widzów do dbania o środowisko potwierdza ogólnopolskie badanie świadomości ekologicznej przedszkolaków „Co wiem o ekologii…” zrealizowane w ramach programu PLAYDO. Według badania, któremu patronuje POLSAT JimJam, 21,9% dzieci czerpie ogólną wiedzę ekologiczną z telewizji, niestety - najczęściej z przekazów skierowanych do dorosłych. Treści ekologiczne zawarte w bajkach, skierowane do dzieci i na ich poziomie percepcji, widziało zaledwie 5,7% przedszkolaków.